Dlaczego warto kupić auto po leasingowe ?

Auta poleasingowe to samochody na rynku wyjątkowe. Jednak wciąż wiele osób omija je z daleka. To błąd, bo salon aut poleasingowych warto odwiedzić.

Samochody poleasingowe mają wiele zalet. Są przede wszystkim stosunkowo nowe, na ogół nie mają więcej niż pięć lat. Poza tym są one regularnie serwisowane w autoryzowanych serwisach i posiadają doskonale prowadzoną książkę pojazdu. Przebieg w ich przypadku jest najczęściej dość duży, ale za to nieprzekłamany i dobrze udokumentowany. Poza tym auta poleasingowe kuszą klientów swoimi cenami. Są one znacznie niższe niż w przypadku zakupu takiego samego modelu, ale z rąk prywatnych. Wybór samochodów poleasingowych jest też duży.

Auta poleasingowe jak najbardziej są warte uwagi, ale oczywiście zawsze trzeba zachować nieco ostrożności. Są to pojazdy stosunkowo nowe i dobrze utrzymane. Mają od trzech do pięciu lat i są zwykle dobrze wyposażone. Kolejnym atutem jest prowadzona na bieżąco książka pojazdu, w której opisywane są wszystkie badania techniczne i ewentualne naprawy samochodu. Wszystkie części w razie potrzeby wymieniane są na nowe i oryginalne.

Co ciekawe, w Polsce zakupić można auta poleasingowe także sprowadzane z Zachodu. Są one nieco droższe, ale posiadają za to niższy przebieg. Przed podjęciem decyzji warto więc zastanowić się, która kwestia ma w tym przypadku większe znaczenie. Pojazdy poleasingowe z Niemiec mają najczęściej przebieg niższy niemal o połowę, a cenę zawsze można negocjować.

Kupując auto poleasingowe klient ma pewność, że dostaje pojazd w pełni sprawny i w dobrym stanie technicznym. Wszystko to jest dokładnie udokumentowane. Przed zakupem warto tylko się upewnić czy można odliczyć VAT, z tym bywa różnie i każda sytuacja jest indywidualna.

Auta poleasingowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużą wiedza motoryzacyjną, a zamierzają zakupić pojazd używany. W przypadku zakupu od sprzedawcy prywatnego nietrudno o pomyłkę. Wówczas lepiej jest odwiedzić salon aut poleasingowych i odjechać niemal nowy samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *