Kupna auta po leasingowego – kilka faktów

Kupno samochodu używanego to proces niełatwy i czasochłonny. Bez odpowiedniej wiedzy łatwo można popełnić błąd, kupując auto awaryjne i wymagające częstych napraw. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem są tzw. auta poleasingowe. Dlaczego warto odwiedzić salon aut poleasingowych?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że samochody po leasingu posiadają pełną historię użytkowania, wykonywanych napraw itd. Ich stan potwierdzony jest dodatkowo opinią rzeczoznawcy. Średni wiek sprzedawanych w Polsce samochodów poleasingowych wynosi 3,5 roku. Średni przebieg w tym przypadku to 120 tysięcy kilometrów. Oferta aut używanych po wynajmie długoterminowym jest bardzo duża. Są to auta dostawcze i osobowe. Nie posiadają one wad prawnych i są zakupione w polskich salonach dealerskich.

Najczęściej samochody po leasingu posiadają bogatsze wyposażenie niż te klasyczne auta. Dotyczy to w dużej mierze aut mniejszych. Klimatyzacja czy dodatkowy system bezpieczeństwa są na porządku dziennym. Jednak kluczową kwestią w przypadku aut poleasingowych jest fakt, że nabywca może być pewny, że towar (samochód) jest dokładnie taki, jak wynika to z oferty. Duże znaczenie ma dokładna historia użytkowania, serwisowania itd. O to niestety w przypadku samochodów używanych trudno. Klient więc wie, że nie zostanie oszukany np. w kwestii przebiegu auta. Poza tym do każdego samochodu po wynajmie długoterminowym dodawana jest szczegółowa opinia rzeczoznawcy. Tam znajdują się informacje, odnośnie ewentualnych uszkodzeń itd.

Eksperci zwracają jednak uwagę, że w przypadku aut poleasingowych największe znaczenie ma prawdziwość informacji w zakresie przebiegu pojazdu. To obecnie na rynku cecha unikalna. Samochody sprowadzane z zagranicy mają najczęściej przebieg przekłamany. Oszustów nie brak także wśród klientów indywidualnych. Tymczasem, jak wiadomo, większa liczba przejechanych kilometrów, najczęściej wiąże się z większym wyeksploatowaniem auta, a więc i z koniecznością znacznie częstszych napraw serwisowych i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *